ABOUT US

TURKECO olarak ülkemizde sürdürülebilir bina ve yerleşkeler konusunda ilkleri gerçekleştirdik..

usgbc-logo1

TURKECO İnşaat ve Enerji Ltd. Şti. sürdürülebilirlik danışmanlığı ve eğitimleri veren uluslararası bir firmadır. Amerika Birleşik Devletleri Yeşil Bina Konseyinin (USGBC) yönetim kuruluna dünyadan seçilen ilk şirkettir.

Uzman ve akredite kadromuzla uluslararası yaygın yeşil bina ve yerleşke değerlendirme sistemlerinden faydalanarak işverenlerin sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşması için yeşil projeler tasarlamasına ve inşa etmesine yardımcı olmaktayız. Projelerin uygunluğuna göre yeşil bina sertifikasyon sistemlerini tavsiye etmekte ve süreçleri yönetmekteyiz.

Yeni binaların yanısıra varolan binalarda yeşil iyileştirme projelerinde de çalışmaktayız. LCA, C2C, EPD gibi malzemeler için gereken eko etiketleme çalışmalarında projelerin gerektirdiği şekilde tamamlamaktayız.

YERLEŞME VE BİNA UYGULAMALARI

 

Stratejik proje planlama sürecinde;işverenler, yatırımcı, kamu ve tasarımcılar ile planlama ve tasarım ilkelerini ulusal ve uluslararası sürdürülebilirlik kriterlerine bağlı olarak belirler, hedefleri tesbit ederiz.

Ekibimiz, yapıların tasarımı ve inşaatı sırasında gerekli sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmak için uluslararası olarak yaygın puanlama sistemlerinden faydalanarak işverenlerin yeşil bina projeleri tasarlamasına ve inşa etmesine yardım etmekte ve projelere uygunluğuna göre yeşil bina sertifikasyon sistemlerini tavsiye etmekte ve bu binalar için sertifika alınana kadar olan süreçleri yönetmektedir. Aynı zamanda BREEAM ve DGNB lisanslı değerlendirmecilerimizle projelerinizin sertifika almasını sağlıyoruz.

Mekansal, ekonomik ve toplumsal uyumun ekolojik kriterlere uygun kurgulanması için ‘MAHALLE’ ölçeğinde strateji kurgulayıp bu mahalleleri uluslararası standartlara göre değerlendirip ve mahalle ölçeğinde sertifika almalarını sağlıyoruz.

Sertifika alma hedefi olmayan projelere de danışmanlık yaparak binalarda sürdürülebilir tasarımlar yapılmasını sağlamaktayız. Tasarım süreçlerinde gün ışığı ve enerji modellemeleri yaparak tasarım iyilrştirmelerine katkıda bulunmaktadır.

TURKECO, Türkiye’de LEED, BREEAMDGNB, EDGE sertifikalarının tümünde akredite uzmanlar bulunduran Türkiye’deki tek firmadır.

LEED-Logo
BREEAM_Recognition
gp_-_dgnb_system_image.jpg
EDGE-Series

SOSYAL SEKTÖR UYGULAMALARI

Bugünün iş dünyasında sürdürülebilirlik kurumsal stratejik planlamaya entegre edilmelidir. Şirketler markalarını sürekli olarak karbon düşürme regulasyonlarıyla bağlantılı olarak dengelemeye çalışmakta ve ve daha iyi performans hedefleri koyarak sürdürülebilirliği stratejik avantaja dönüştürmektedirler.

Biz sürdürülebilirlikle değer yaratan çözümler için işverenlere yardım ediyoruz. Kurumsal sosyal sorumluluk, su ve atık, sürdürülebilir girişimler, yeşil dönüşümler ve emlak geliştirme ve operasyonlarda müşterilerimize destek veriyoruz.

Belediyeler, kamu otoriteleri, planlamacılar, vakıf ve dernekler, kar gütmeyen kuruluşlar, ve şirketlerle ortaklıklar kurup sürdürülebilir yerleşmeler ve kentler yaratılmasına çalışıyoruz.

Rolümüz: Belediye başkanlarının ve kent otoritelerinin sürdürülebilir yerleşmeler planlamaları için danışmanlık yapmak, Şehirlerin karbon salımı düşük bölgelerden oluşması ve böylelikle iklim değişikliğiyle mücadele edebilmeleri ve aynı zamanda yeni iş fırsatları ve sektörler yaratması için strateji raporları hazırlamaktır.

Yakın zamanda yaptığımız önemli bir çalışma Kadıköy Belediyesi, Kentsel dönüşüm projesi için sürdürülebilir stratejiler oluşturulmasıydı. Belediye ölçeğinde yeşil yapılar ve yerleşmeler yapılması için klavuzlar ve yol haritaları hazırladık. Böylece Fikirtepe projesinde yapılacak binaların ve mahallelerin sürdürülebilir olması için bir vizyon yarattık.

HABERDAR OLUN

Yeniliklerden haberdar olmak için haber grubumuza üye olabilirsiniz.

Haber Grubu