HABERLER

HABERLER

 • Yeşil bina sektörü İstanbul’da bir araya geldi
  ÇEDBİK tarafından yapı sektörünün yeşil dönüşümüne liderlik etmek amacıyla bu yıl üçüncü kez düzenlenen ’’Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi’’ İstanbul’da gerçekleştirildi. Geleceğin kaynaklarını korumak adına yatırım yapan kurumların sözcülerini...
 • “Yeşil binalar” zirvesi başladı
  İSTANBUL - Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK) tarafından yapı sektörünün yeşil dönüşümüne liderlik etmek amacıyla "sürdürülebilirlik-sınırları aşmak" temasıyla düzenlenen "3. Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi" başladı.
 • Build Upon Çalıştayları Tamamlandı!
  Türkiye ve dünyadan sürdürülebilirlikle ilgili ‘sınırları aşan’ isimlerin konuşmacı olarak katıldığı, Ulusal Yeşil Bina sertifikası ve Yeşil okullar projesinin tanıtımının yapıldığı 3. Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi 20-21 Şubat’ta Swissotel the Bosphorus’ta gerçekleşti.
 • Türkiye’nin yeşil dönüşümü konuşuluyor
  Türkiye ve dünyadan sürdürülebilirlikle ilgili ‘sınırları aşan’ isimlerin konuşmacı olarak katıldığı, Ulusal Yeşil Bina sertifikası ve Yeşil okullar projesinin tanıtımının yapıldığı 3. Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi 20-21 Şubat’ta Swissotel the Bosphorus’ta gerçekleşti.
 • ÇEDBIK Yönetim Kurulu Başkanı Duygu Erten oldu
  ÇEDBİK'in 18 Temmuz 2013 tarihinde gerçekleşen 4. Genel Kurulu toplantısında ÇEDBİK Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu ve Disiplin Kurulu üyelerinin seçimi gerçekleşti.
 • ÇEDBİK- LEED Eğitimi
  ÇEVRE dediğinizde, iklim değişikliğiyle mücadele dediğinizde bunların olmazsa olmaz unsurlarından biri “Yeşil Binalar”. Yani çevreye uyumlu, enerji ve su kaynaklarını verimli kullanan, insan sağlığına zarar vermeyecek malzemelerle yapılan binalar.
 • 3. Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi Türkiye’nin Yeşil Dönüşümü İçin Yapı Sektörünü Bir Araya Getirdi!
  Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK) tarafından yapı sektorunun yeşil dönüşümüne liderlik etmek amacıyla bu yıl üçüncü kez düzenlenen “Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi”, 20-21 Şubat 2014 tarihlerinde Swissotel the Bosphorus’ta gerçekleşti.
 • yesilbinadergisi – Friterm’in Yeni Tesisi, BREEAM Very Good Sertifikası Aldı
  Kocaeli Makine İhtisas OSB’de 60 dönüm arsa üzerine kurulan yeni Friterm üretim tesisi BREEAM kriterlerinin gerekleri doğrultusunda tasarlanmış ve inşaa edilerek BREEAM Very Good derecesinde sertifika almaya hak kazanarak Kocaelinde’ki ilk BREEAM sertifikalı fabrika binası olmuştur"
 • Greenox Türkiyenin ilk EDGE sertifikalì projesi oldu
  Aycan & Feres İş Ortaklığı tarafından kentsel dönüşüm kapsamında İstanbul Kağıthane, Çeliktepe semtinde inşaatı tamamlanan, Türkiye’nin ilk ve tek dikey orman konseptiyle tasarlanan Greenox Residence projesi geçtiğimiz yıl Kasım ayında IFC (International Finance Corporation) tarafından EDGE Yeşil Bina Sektörel Gelişim Programı kapsamında...
 • Forum Kayseri AVM BREEAM Outstanding Sertifikası Aldı
  Danışmanlığını yaptığımız Forum Kayseri AVM, BREEAM In-Use Yapı Performansı ve Bina Yönetimi kategorilerin her ikisinde de "Outstanding" sertifikasını alan Türkiye'nin ilk ve tek AVM'si oldu.
 • Sürdürülebilirlikte Dünyanın En Güçlü 10 Kadınından Biri Türkiye’den Seçildi!
  2014 yılından bu yana düzenlenen ve daha önce Hillary Clinton’ın da aralarında olduğu pek çok önemli isime verilen, ‘Sürdürülebilirlik alanında Lider Kadınlar Ödülü' (WSLA), bu yıl Dr. Duygu Erten'e verildi. USGBC ve gb&d tarafından her yıl düzenlenen Sürdürülebilirlik alanında Lider Kadınlar Ödülü (WSLA) ile dünyada sürdürülebilirlik alanında fark yaratan...
 • TURKECO Yesil Bina Danismanligi - Referanslar - Afyon Çimento İdari Binası | LEED Sertifikası, Enerji ve Termal Modelleme, Gün Işığı Simülasyonu
  Afyon Çimento İdari Binası LEED Platin Sertifikası aldı..
  Enerji verimliliği, yenilenebilir enerji teknolojileri ve iç hava kalitesi özellikleriyle ön plana çıkan ve yapımı 2017 yılında tamamlanan Afyon Çimento İdari Binası, LEED Platin sertifikası almaya hak kazanmıştır.
 • TURKECO Yesil Bina Danismanligi - Referanslar -Astana Expo 2017 | BREEAM Sertifikası
  Astana Expo 2017 Projesi, BREEAM Communities Very Good Sertifikası Aldı
  Yeşil Şehirlere Giden Yolda Yeşil Mahalle Sertifikaları hedefimize bir İLKİ gerçekleştirerek eriştik. Astana’da EXPO 2017 dahilinde bir mahalle, İngiliz Bina Araştırma (BRE) kurumu tarafından verilen BREEAM Communities sertifikası alarak sürdürülebilir kentsel tasarım ve inşaat teknikleriyle tamamlanan ilk mahalle ölçeğinde proje oldu. Sadece binalar...
 • Türkiye, LEED Sertifikalı Yeşil Binalar Listesinde En İyi 10 Ülke Arasında Sekizinci Sırada Yer Aldı
  Türkiye, yeşil bina ve sürdürülebilir tasarım konusunda dünya lideri olan LEED sertifikasyon kullanımını dört katına çıkardı.
 • TURKECO Yeşil Bina Danışmanlığı - Referanslar - Awaza Kültür ve Konferans Merkezi | LEED Sertifikası, Enerji ve Termal Modelleme, Gün Işığı Simülasyonu
  Awaza Kongre Merkezi LEED Sertifikası Aldı..
  25.000m2 alana sahip ve Türkmenistan’ın en büyük konferans ve kültür merkezlerinden biri olan Awaza Kongre Merkezi LEED Gold Sertifikası almaya hak kazanmıştır. LEED GOLD sertifikası almaya hak kazanan binada birçok yeşil bina stratejisi uygulanmıştır.
 • Piri Reis Üniversitesi A BLOK BREEAM Excellent Sertifikası Aldı..
  Türkiye'nin ilk ve tek denizcilik ihtisas üniversitesi olan Piri Reis Üniversitesi'nin A, B, C ve UDEM bloklarından oluşan kampüs binalarından öğrenci sınıflarının, konferans ve fuaye alanin yer aldığı A Blok, BREEAM International Bespoke 2008 kriterleri doğrultusunda değerlendirilerek inşaat evresinde elde ettiği "Excellent" derecesi ile Türkiye'nin ilk...
 • NEF 09 B BLOK LEED-GOLD Sertifikası Aldı..
  Enerji verimliliği ve alternatif ulaşım seçenekleriyle ön plana çıkan, Sebastien Agneesens, Alper Böler ve Dror Benshetrit gibi önde gelen tasarımcılar tarafından tasarlanan NEF09 09 B Blok ofis projesi LEED Gold hedefine ulaştı.
 • Eskişehir Belediyesi Sports Center LEED-GOLD Sertifikası aldı..
  Bir adet 25 metre uzunluğunda altı kulvarlı yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, bir adet 250 metre kare ve bir adet 25 metrekare rehabilite ve eğlence havuzunun yanı sıra 110 metre kare bir açık havuz bulunan 6 bin metre kare kapalı alana sahip Su Sporları Merkezi, akıllı bina teknolojisine sahip altyapısı, çevre dostu mimarisi ve merkezi konumuyla...
 • Hilton Garden INN LEED-GOLD Sertifikası Aldı
  Hilton Worldwide’ın ekonomik üst kalite segmentinin ödüllü markası Hilton Garden Inn, dünya genelinde 600’den fazla otelden oluşan portföyüne Hilton Garden Inn Istanbul Airport’u ekledi. Bünyesinde birçok yeşil bina stratejisini bulunduran Hilton Garden INN LEED-Gold sertifikasını aldı.
 • TURKECO Yesil Bina Danismanligi - Referanslar - BIKUR | LEED Sertifikası, Enerji ve Termal Modelleme, Gün Işığı Simülasyonu
  Bikur Plaza Ofis LEED-GOLD Sertifikası Aldı
  Kağıthane'de bulunan BiKur BAB Plaza ofis proje tasarım aşamasından itibaren yeşil bina stratejileri entegre edilerek tasarlanmıştır. LEED Danışmanlığınun yanı sıra Enerji ve Gün Işığı Modellemelerini de yaptığımız Bikur Plaza Ofis LEED-Gold sertifikası almaya hak kazandı.
 • USGBC’den Gelen Tebrik Mektubu
  Amerikan Yeşil Binalar Konseyi (USGBC) CEO'su S. Richard Fedrizzi özel bir tebrik mektubu ile TURKECO'yu, yeşil bina sektörüne katkılarından dolayı tebrik etti.
 • TURKECO Yesil Bina Danismanligi - Referanslar - Deloitte Values House Maslak NO1 | LEED Sertifikası
  DELOITTE VALUES HOUSE – MASLAK NO1 LEED-Gold Sertifikası Aldı
  Maslak No/1 Ofis Plaza’da bulunan Deloitte Ofisleri, LEED Commercial Interiors (LEED-CI) kategorisinde değerlendirildi. Binanın toplamda 10 Ofis katı Deloitte tarafından kullanılacak. Deloitte ofis katları projenin en başından itibaren çalışanların sağlığı ve konforu üst düzeyde olacak şekilde tasarlandı.
 • AVRUPADA İLK-RÖNESANS KÜÇÜKYALI Ofis Binaları ve Tüm Kampüs LEED-PLATİN Sertifikası Aldı
  Üç bloktan oluşan ve toplam 46,000 m2 kiralanabilir alana sahip ofis projesi Türkiye'nin ilk LEED sertifikalı ofis kampüsü projesidir. Entegre tasarım anlayışıyla ilerleyen projede su tüketiminden enerji verimliliğine, iç hava kalitesinden atık yönetimine her konuda yeşil bina stratejileri başarıyla uygulanmıştır.
 • Polat Kağıthane Ofisi LEED-SILVER Sertifikası Aldı
  LEED Danışmanlığını yaptığımız 20,000 m2 kapalı alana sahip olan Polat Kağıthane ofisi geçtiğimiz günlerde LEED-Silver sertifikası almaya hak kazandı.
 • Vodafone Dijital Operasyon Merkezi LEED Commercial Interiors Kategorisinde-PLATİN Sertifikası Aldı
  Dünyanın ileri gelen Telekomünikasyon şirketlerinden Vodafone, Küçükyalı’da bulunan Operasyon Binasını tasarım sürecinden inşaat bitimine kadar LEED kriterlerini dikkate alarak tasarlamıştır. Binanın tasarımı ve inşaatı süresince gerekli sürdürülebilirlik hedefleri TURKECO tarafından verilen danışmanlık hizmeti sonrasında belirlenmiştir.
 • 2013-GREEN GOOD Tasarım Ödüllü Polimeks Rixos Hotel LEED-GOLD Sertifikası Aldı
  2013 Green Good Design Award ve 2012 Highly Commended Hotel Architecture ödüllerine sahip Eskişehir Rixos, Turkeco ile “LEED Gold Sertifikası”nı alarak bu alandaki iddiasını ispatladı. Mimari tasarımı Gökhan Avcıoğlu ve GAD Mimarlık tarafından tasarlanan projeyi, Türkiye’nin en büyük yurt dışı müteahhitlik şirketlerinden Polimeks inşa etti.
 • DatacenterDynamics Converged Konferansı-İstanbul, Türkiye
  Turkeco DatacenterDynamics Converged konferansında LEED veri  merkezleri projelerini anlattı.
 • 2014 MIPIM Konferansı-Cannes-Fransa
  Turkeco 2014 MIPIM konferansında Yeşil Yerleşme/Mahalle panelinin moderatörü olarak konuştu.
 • USGBC GREENBUILD Konferansı-New Orleans ABD Women in Green Power
  Dr. Duygu Erten USGBC GREENBUILD 2014 Konferansında “Women in Green Power” kahvaltı toplantısını yönetti. Dünyanın her yerinden katılımın olduğu toplantıda kadınların ekonomik kalkınmadaki etkisi tartışıldı.
 • TURKECO Ekibi ve Kanyon Yönetimi Londra’da Ödül Töreninde…..
  Kanyon AVM Binası BRE Global Tarafından her yıl verilen BEST of BREEAM ödülüne layık Görüldü..TURKECO Ekibi ve Kanyon Yönetimi Londra'da  ödül töreninde.....
 • Projelerine LEED GOLD Alan Tüpraş’a Çifte Mutluluk
  Tüpraş’a Çifte Mutluluk: TURKECO danışmanlığında binalarına LEED GOLD sertifikası alan TÜPRAŞ’ın bina açılışı Cumhurbaşkanı tarafından yapıldı.
 • EKODesign Konferansı, Küçükçekmece Belediyesi
  Katya Kaya (TURKECO BREEAM ve Malzeme Departmanı Koordinatörü) EKODesign Konferansında Küçükçekmece Belediye Binasını anlattı:
 • LEED Platin Alan Türkiye Müteahitler Birliği Yeni Genel Merkez Binası Açılışı
  LEED danışmanlığını yaptığımız Türkiye Müteahhitler Birliğinin (TMB) yeni genel merkez binasının açılışını gerçekleştirdi. TMB’nin yeni genel merkezine gelişinde TMB Başkanı Emin Sazak tarafından karşılanan Gül, yöneticilerden bina ve çalışmalarla ilgili bilgi aldı.Abdullah Gül, açılış törenindeki konuşmasında, Türk müteahhitlerinin yaptığı örnek bir bina...
 • Türkiye’nin Sürdürülebilir Binalar Konusunda ki Lider Şirketi, TURKECO, LEED Sertifikasını Veren USGBC’nin Yönetim Kuruluna Seçildi.
  USGBC Yönetim Kurulu, dünyaya yayılan 13 500 şirket temsilcisinin oylarıyla seçiliyor. TURKECO, Amerikan Yeşil Binalar Konseyi (USGBC) yönetim kuruluna dünyadan seçilen ilk şirket olmayı başardı.